Розумінню компетентності як інтегральної характеристики особистості, яка визначає здатність вирішувати проблеми, що виникають у реальному житті у різних сферах діяльності, присвячено навчальний семінар заступників директорів з навчальної роботи закладів професійно-технічної освіти області, який відбувся 1 березня 2018 року на базі ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури».

   Розпочалось засідання виступом керівника семінару Зої Парфенюк, директора НМЦ ПТО у Волинській області, яка розкрила основні положення нового Закону України «Про освіту», ознайомила з процесом реформування системи ПТО в Україні та регіоні, визначила завдання щодо формування ключових компетенцій учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

 У ході засідання методист ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури» Валентина Голотюк, підкреслюючи важливість цієї проблеми, ознайомила учасників семінару із компетентнісним підходом до організації навчального процесу із загальноосвітніх предметів. Окремо проінформувала про ключові компетенції , їх поліфункціональність та багатовимірність.

 Заступник директора з навчально-методичної роботи ДПТНЗ «Луцьке вище професійне училище будівництва та архітектури» Тетяна Тешаєва провела відкрите засідання методичної комісії викладачів загальноосвітніх предметів у формі майстер-класу на тему: «Формування життєвих компетентностей учнів засобами особистісно - зорієнтованого навчання на уроках хімії». Учасники семінару дали схвальні відгуки проведеному заходу та змоделювали практичні вправи, завдання, спрямовані на реалізацію компетентнісного підходу до навчання учнів.

 Актуальною на семінарі прозвучала тема про ДПА з української мови, яку цьогоріч учні закладів професійної(професійно- технічної) освіти повинні скласти у формі ЗНО. Низку питань, які виникали під час дискусії щодо вирішення цієї проблеми, намагалися допомогти вирішити керівник семінару Зоя Парфенюк, директор НМЦ ПТО у Волинській області, та Мирослава Карпевич -Ящук, методист НМЦ ПТО у Волинській області.

 На завершення роботи семінару її учасники отримали рекомендації щодо планування подальшої роботи та ознайомились з навчально-матеріальною базою училища.

Ви тут: Главная Новини профтехосвіти області Компетентнісний підхід – основа нової моделі освіти