Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Волинській області - Упровадження сучасних технологій виробництва у процеси професійно-практичної підготовки учнів – першочергове завдання сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти

        На таку тему 23 листопада 2017 року на базі ДПТНЗ «Луцьке ВПУ» було проведене секційне засідання педагогічних працівників металообробних, зварювальних та електрорадіотехнічних професій ПТНЗ області.

        Керівник секції, методист НМЦ ПТО Георгій Грушка, акцентував увагу присутніх на фундаментальних принципах та нормах ділового співробітництва педагогічних та учнівських колективів закладів професійної (професійно-технічної) освіти із керівними та інженерно-технічними працівниками підприємств-замовників робітничих кадрів. Детально зупинився на участі ПТНЗ області у міжнародних проектах. Звернув також увагу на роль соціального партнерства у забезпеченні якісної підготовки кваліфікованих робітничих кадрів, залучення роботодавців до участі у розробці робочих навчальних планів, програм з навчальних предметів та критеріїв  кваліфікаційної атестації випускників, які базуються на компетентнісному підході відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики з професії та враховують регіональний компонент змісту освіти.

         Викладач предметів професійно-теоретичної підготовки ДПТНЗ «Луцьке ВПУ» Марія Касянчук та майстер в/н Ковельського професійного ліцею Юрій Россоха ознайомили присутніх із програмою їх перебування на підприємствах та закладах професійної освіти у Німеччині в рамках німецько-українського проекту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти» та внесли свої пропозиції щодо оновлення змісту освіти, модернізації матеріально-технічної бази з професій електрогазозварник та верстатник широкого профілю, поділились методикою впровадження елементів дуальної форми навчання з вищеназваних професій.

         Своїми враженнями від перебування в складі делегації Волині у професійних навчальних закладах Естонії та участі ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ» у міжнародному  проекті «Досвід  Естонії – в допомогу реформам професійної освіти в Україні» поділився майстер виробничого навчання Михайло Тарарай.

        Учасники секції відвідали урок майстра в/н Олександра Зінкевича з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», який  під час його проведення використав методики із мотивації навчальної діяльності учнів для отримання знань та практичних навичок з професії.

        На завершення  засідання були підведені підсумки роботи за 2017 рік та визначені першочергові завдання на 2018 рік.

Ви тут: Главная Новини профтехосвіти області Упровадження сучасних технологій виробництва у процеси професійно-практичної підготовки учнів – першочергове завдання сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти