Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Волинській області - Працюємо на успіх

         Підсумки діяльності Навчально-методичного центру ПТО у Волинській області підвели на засіданні навчально–методичної ради, яка відбулася 21 грудня 2017 року.

        Відкрила засідання Зоя Парфенюк, директор НМЦ ПТО, яка  звітуючись про роботу, озвучила основні досягнення методичних служб НМЦ ПТО та закладів професійної (професійно-технічної) освіти області: розроблено три стандарти професійно (професійно – технічної) освіти на модульно-компетентнісній основі, розпочалося впровадження елементів дуальної форми навчання з професій «Електрозварник», «Верстатник широкого профілю» на базі Ковельського центру ПТО та Луцького ВПУ , участь у трьох міжнародних проектах, завдяки яким Ковельський центр ПТО і Луцьке ВПУ отримали два комп’ютерні класи, завершено розробку трьох мультимедійних навчальних курсів з трьох професій − «Кравець», «Верстатник деревообробних верстатів» та «Електрозварник», створено центри кар’єри у більшості навчальних закладів. І, звичайно, на  особливу увагу заслуговують перемоги наших учнів у всеукраїнських конкурсах та міжнародних виставках, організованих для підтримки обдарованої  молоді в системі професійно-технічної освіти. Чотирма золотими та однією срібною медалями нагороджено регіональну команду учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Волинській області на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE». Важливе місце у роботі методичних служб НМЦ ПТО, наголосила директор, займає методичний супровід виховної роботи. Протягом року проведено низку семінарів та обласних конкурсів, інтернет-вікторин, збір ради лідерів, налагоджено співпрацю з молодіжними центром Волині.

         Активну участь в обговоренні звіту взяли: директор Колківського ВПУ Людмила Панасюк,  яка зазначила, що навчальний заклад отримав нову сільськогосподарську техніку, і учні мають змогу використовувати її в процесі виробничого навчання, а майстри стажуватися, також проінформувала, що Колківському ВПУ надано статус експериментального професійно-дослідного закладу всеукраїнського рівня з теми: «Організаційно-педагогічні умови створення і функціонування Центру професійної кар´єри у професійно-технічному навчальному закладі»; Василь Халик, викладач спецпредметів Маневицького професійного, ліцею зосередив увагу на правових аспектах професійно-технічної освіти.

      Про стан впровадження у навчально–виробничий процес ДС ПТО на модульно-компетентнісній основі проінформувала Інна Семенюк, заступник директора НМЦ ПТО.

       Підсумки діяльності експериментальних професійно-технічних навчальних закладів обласного рівня, які завершили роботу у 2017 році, підвела Лілія Мамчур. До обговорення цього питання долучились Валентина Ліщук, методист навчально-практичного будівельного центру Хенкель Баутехнік (Україна) ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури» та Оксана Добровольська, методист НМЦ ПТО, які проаналізували результативність роботи експериментальних професійно-технічних навчальних закладів «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури» та ДПТНЗ «Луцьке ВПУ».

         На важливій ролі формування підприємницьких компетенцій в учнів професійних (професійно–технічних) закладів для успішної адаптації у соціумі наголосила Оксана Добровольська, методист НМЦ ПТО.

         Світлана Юрченко акцентувала увагу на ролі психологічної служби в організації роботи з  учнями та тими, які опинилися в складних життєвих обставинах, в учнівських гуртожитках Нововолинського ВПУ. Члени ради схвалили представлення методичних матеріалів, рекомендованих до друку. Серед них: завдання різнорівневих комплексних завдань із професійно- теоретичної підготовки для проведення поетапної атестації з професій, матеріали переможців та призерів обласних конкурсів, методичні рекомендації з окремих напрямків організації навчально-виховного процесу в закладах професійної (професійно- технічної )освіти.

      Члени навчально-методичної ради відзначили високий рівень методичного супроводу навчально-виховного процесу в закладах професійної (професійно- технічної) освіти, яку протягом року здійснював НМЦ ПТО у Волинській області, та визначили основні завдання на 2018 рік.