17-19 квітня 2018 року профтехосвітяни Волині в рамках міжрегіонального співробітництва в сфері професійної (професійно-технічної) освіти гостинно приймали колег з Дніпропетровщини. У виїзному заході з обміну досвідом з теми «Створення та функціонування Центрів Кар’єри на базі ЗП(ПТ)О» зі сторони Волинської області організаторами виступили управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Навчально-методичний центр ПТО у Волинській області, а також освітні заклади: Волинський коледж НУХТ, Луцький педагогічний коледж, Технічний коледж ЛНТУ, ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури», Колківське вище професійне училище, Луцький центр ПТО.
Делегація з Дніпропетровської області налічувала 17 представників з 13 організацій: Навчально-методичного центру профтехосвіти у Дніпропетровській області, Криворізького методичного кабінету НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, Дніпровського вищого професійного училища будівництва, Дніпровського центру професійної освіти, Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів, Дніпровського регіонального центру професійно-технічної освіти, Зеленодольського професійного ліцею, Професійно-технічного училища №79 смт.Петриківка, Кам’янського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів, Криворізького навчально-виробничого центру, Криворізького центру професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу, Криворізького центру професійної освіти металургії та машинобудування, Дніпропетровського обласного центру зайнятості.
Трьохденна програма міжрегіонального заходу була надзвичайно насичена і цікава.
Впродовж першого дня відбувся круглий стіл «Досвід роботи Центрів професійної кар’єри на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти» на базі ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури». З привітальним словом до присутніх та презентацією роботи виступили Олександр Ткачук, заступник начальника управління – начальник відділу професійно-технічної освіти та молодіжної політики управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, Роман Романюк, директор Волинського обласного центру зайнятості, Ростислав Собуцький, директор навчального закладу, Інна Семенюк, заступник директора НМЦ ПТО у Волинській області. Профтехосвіту Дніпропетровщини презентували та вручили організаторам подяки та сувенірні подарунки Неля Зозуля, завідуюча Криворізьким методичним кабінетом НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, та Головченко Світлана, методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області. Начальник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Наталія Балакіна розповіла про професійну адаптацію до вимог на ринку праці та співпрацю центрів зайнятості з навчальними закладами у сфері формування кар’єрних компетенцій учнів. Оксана Добровольська, методист НМЦ ПТО у Волинській області, продемонструвала статистично-інформаційні матеріали щодо функціонування центрів професійної кар’єри ЗП(ПТ)О Волині.
Цікаво та захопливо паралельно проходили виставка-ярмарка та майстер-клас від гостей «Петриківський розпис», який провела майстриня Валентина Олійник, викладач ПТУ №79 смт.Петриківка – селища, яке широко відоме у світі як осередок Українського народного декоративного розпису. Даний заклад П(ПТ)О відомий тим, що є одним з розробників бренду «Петриківка». Сьогодні смт.Петриківка є центром сакральної української культури, а Петриківський розпис включено ЮНЕСКО до Списку нематеріальної культурної спадщини людства. Протягом майстер-класу учні та педагоги Луцького ВПУ будівництва та архітектури спробували свої сили у створенні казкових витворів народного мистецтва.
Другий день навчального візиту, 18 квітня 2018 року, пройшов в смт.Колки. На базі Колківського ВПУ відбувся навчально-практичний семінар «Ефективне функціонування центру професійної кар’єри на прикладі ЦПК Колківського ВПУ». Про розвиток та перспективи навчального закладу, міжнародну співпрацю розповіла директор Людмила Панасюк, колеги з Дніпропетровщини відмітили професіоналізм, щирість та захоплення власною справою керівника освітнього закладу. Профконсультант училища Галина Садовська провела презентацію Центру професійної кар’єри Колківського ВПУ, розповіла про результативність функціонування центру. Представники районного центру зайнятості поділились власним досвідом та відповіли на безліч питань щодо співпраці з училищем. Питання використання інформаційних ресурсів та створення та функціонування веб-ресурсу центру кар’єри ЗП(ПТ)О розкрила методист НМЦ ПТО Оксана Добровольська, яка також ознайомила присутніх з методикою проведення навчальних тренінгів для педпрацівників ЗП(ПТ)О «Організація роботи в Центрах професійної кар’єри» та «Формування підприємницьких компетенцій учнів». В рамках практичної частини семінару Галина Садовська розкрила питання проведення навчальних тренінгів для учнів, використання різноманітних форм та методів роботи в центрах кар’єри. Досвідом роботи щодо супроводу адаптації учнів на виробничій практиці та працевлаштування випускників на підприємствах поділився заступник директора з НВЧ Колківського ВПУ Петро Байдацький. Результативно пройшов блок «Обговорення. Запитуєте – відповідаємо» та огляд навчально-матеріальної бази навчального закладу. Завершився візит переглядом авторських профорієнтаційних відеороликів в стилі «КВК» та відеокліпу «Гімн Колківського ВПУ».
Заключне обговорення «Перспективні напрямки співпраці між ЗП(ПТ)О Волинської та Дніпропетровської областей» пройшло на базі Луцького центру ПТО. З привітальним словом до учасників делегації звернулась заступник директора з НВЧ Олена Шендюх, яка розповіла про проблеми та перспективи розвитку ЛЦ ПТО. Заступник директора з НВР Ганна Кудрик провела огляд навчально-матеріальної бази, в тому числі Центру професійного розвитку. Роботу Навчально-практичного центру Луцького центру ПТО презентувала старший майстер Олена Срібна. В "Педагогічній кав’ярні" психолог закладу Інна Павук розповіла про особливості впровадження інклюзивного навчання в центрі та провела позитивний психологічний тренінг.
Учасники навчального візиту обмінялись думками та розглянули шляхи дотику та розвитку, точки подальшої співпраці.
Під час прогулянок замком Любарта, історико-культурним заповідником «Старий Луцьк», центральним парком культури і відпочинку імені Лесі Українки, участі в заходах, присвячених 75-річчю Колківської Республіки, екскурсією на фабрику «Едельвіка» гості також мали можливість познайомитись з історією та туристичними родзинками міста Луцька та Волинського краю. Сподіваємось колеги з Дніпропетровської області повезли додому не лише корисні знання, а й позитивні враження про гостинну та привітну Волинь.