17 жовтня 2018 року на базі Колківського ВПУ відбулося заняття обласної секції викладачів історії на тему «Інноваційні технології на уроках історії» у формі творчої лабораторії.

    Із вступним словом про училище, його навчально-виховну діяльність, експериментальну роботу, співпрацю із закладами Естонії, Польщі, України виступила директор закладу Людмила Панасюк. Учасники секції переглянули відео-презентацію про Колківське ВПУ.

   Під час роботи творчої лабораторії викладачі під керівництвом методиста НМЦ ПТО Світлани Юрченко опрацьовували:

  • нормативні документи з викладання історії та проведення ДПА у формі ЗНО,
  • напрацювання науковців-істориків з проведення уроків історії відповідно вимог часу,
  • основні положення реформування професійно-технічної освіти,
  • базові, загальнопредметні та предметні компетенції, 
  • інноваційні технології викладання історії.

   Також під час секції присутні вирішували робочі питання щодо поурочно-тематичного планування за новими програмами, записів в журналах обліку теоретичного навчання, ведення учнівських зошитів.

     Жанна Шуляковська, викладач історії Колківського ВПУ, та Світлана Юрченко провели з учасниками секції практичне заняття у формі методичного калейдоскопу на тему «Державне будівництво Української Центральної Ради: здобутки і прорахунки. Уроки для розбудови Української держави сьогодення». Команди «Державотворення», «Центральна Рада», «Універсал» опрацьовували інноваційні методики навчання історії. Керівники груп Валентина Місюра з ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури», Юрій  Куровський з Оваднівського, Світлана Шайдуліна з Любомльського  професійних ліцеїв представляли результати роботи щодо державотворчих процесів України сьогодення та подій Української революції 1917-1921 рр. у формі складеного пазлу, гри «герой-дата-подія», словесного тенісу, завдань «реставрація», «займи позицію», «правило трьох», «дерево рішень». Усі отримали задоволення від проведеного заняття і серед варіантів очікувань стовідсотково перемогла позиція «сподобалося».

    Завершальний етап секції був зворушливим і теплим. Викладачі ділилися враженнями від заняття, висловлювали свої побажання, рекомендації щодо форми та тематики проведення секції у наступному навчальному році, переглядали збірник, укладений за матеріалами творчої групи викладачів, прийняли рішення підготувати наступну підбірку із матеріалами контрольних завдань для проведення вхідного контролю за курс базової середньої школи.

Ви тут: Главная Новини профтехосвіти області Інноваційні технології на уроках історії