Змістовно, цікаво та інноваційно у формі семінару-тренінгу пройшло засідання обласної секції викладачів фізики, математики та астрономії ЗП(ПТ)О області, яке відбулось 13 листопада 2019 року на базі ДНЗ «Ковельський центр ПТО».

    Висококваліфікований педагог не лише досконало знає свій предмет, але й свідомий громадянин, цілісна особистість. 2019 рік проголошений роком Китаю в Україні, саме тому обласний захід пройшов з елементами східної екзотики. Зокрема, учасників семінару зустрічали учениці закладу в східному вбранні, даруючи стилізовані корзинки «солодкі сердечка щастя».

      Заступники директора ДНЗ «Ковельський центр ПТО» Олена Антощук, Тетяна Орловська та методист Наталія Антонюк презентували присутнім освітній заклад та представили фільм про досягнення та здобутки центру.

       На початку роботи керівник секції, методист НМЦ ПТО у Волинській області Оксана Добровольська розглянула актуальні питання при викладанні фізико-математичних дисциплін, зокрема, рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо викладання предметів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, особливості проведення державної підсумкової атестації у 2019-2020 навчальному році. Керівник спільно з викладачами проаналізувала результати здачі ДПА у формі ЗНО-2019 та результати моніторингу навчальних досягнень з математики учнів І курсів ЗП(ПТ)О області. В ході обговорення сплановані заходи щодо покращення результатів навчання здобувачів освіти. Учасники семінару також оглянули навчальні та методичні ресурси з предметів.

   

    Блок «Методичні орієнтири» включив в себе виступ керівника секції «Методика проведення тренінгу» та відеоматеріали «Використання тренінгових технологій при вивченні фізико-математичних предметів в Ковельському центрі ПТО» з фрагментами тренінгових занять, які підготували та провели викладачі фізико-математичних предметів ДНЗ «Ковельський центр ПТО» Наталія ГолубчукНіна АрхиповаГалина Мороз. Колеги відмітили різноманітність використаних під час проведених занять методів, наприклад, «Математичні мотиватори», «Сторітеллінг», «Асоціація», «Майндмеппінг», «Математичний експеримент» тощо.

     Викладачі також мали можливість відчути себе учнями, відвідавши педагогічний тренінг «Незвичайне у звичайному», які провели викладач математики Наталія Голубчук та викладач фізики Ніна Архипова. З великим зацікавленням та позитивними емоціями педагоги виконували вправи тренінгу, зокрема, «Встановлення правил», «Мої очікування», «Хто я?» з психологічним тестом «Конструктивний малюнок людини з геометричних фігур».

 

     Оригамі − мистецтво складання паперу та цікавий спосіб краще зрозуміти геометрію. Вправа «Математичне орігамі» складалась з інформаційного блоку та виготовлення флексагедрона.

    

     Завершився тренінг з східним колоритом зворотнім зв’язком «Дерево сакури», притчею про кошик яблук та мотивацією: «Візьміть промінь сонця і спрямуйте його туди, де панує темрява. Візьміть усмішку і подаруйте її тому, хто її так потребує. Візьміть доброту і подаруйте тому, хто сам не вміє віддавати. Візьміть віру і дайте кожному, хто її не має. Візьміть любов і несіть її всьому світові».

        

     Заступник директора ДНЗ «Ковельський центр ПТО» Тетяна Орловська та методист Наталія Антонюк провели огляд навчально-матеріальної бази закладу освіти і комплексно-методичного забезпечення з математики, фізики та астрономії.

        Згідно відгуків учасники обласної секції отримали не лише нові знання, вміння та навички, а й радісні емоції та позитивне налаштування на 2019-2020 навчальний рік.

Завантажити матеріали семінару 

Ви тут: Главная Новини профтехосвіти області Тренінгові технології у навчанні математики, фізики та астрономії