Карантин вніс свої корективи в роботу педагогічних працівників системи професійної освіти області. Педагоги закладів П(ПТ)О та методисти НМЦ ПТО шляхом використання сучасних інформаційних технологій та телекомунікаційних мереж проводили засідання обласних методичних секцій та інструктивно-методичні наради.
3 червня 2020 року відбулося останнє у 2019-2020 навчальному році засідання обласної методичної секції педагогічних працівників з професій агропромислового комплексу та сільськогосподарського виробництва. Учасники засідання обговорили актуальні питання підготовки кваліфікованих робітників, присвячені темі: «Інтерактивні методи навчання на уроках професійної підготовки як один із чинників підготовки конкурентоспроможного робітника».
Розпочала засідання методист Локачинської філії Оваднівського ПЛ Валентина Василюк. Вона зазначила, що інтерактивні методи навчання − один із шляхів підвищення результативності навчально-виробничого процесу і продемонструвала можливості їх застосування на усіх етапах проведення занять з теоретичної та практичної підготовки здобувачів освіти.
Методист НМЦ ПТО у Волинській області Вікторія Захаркевич провела обговорення з педагогами сильних та слабких сторін застосування інтерактивних методів навчання.
Під час «круглого столу» учасники онлайн ділилися досвідом застосування інтерактивних технологій навчання в сучасних умовах, демонструючи творчий підхід та новаторський педагогічний досвід:
- з організації роботи методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання сільськогосподарських професій із впровадження інтерактивних технологій навчання (Олександр Струк, викладач Торчинського професійного ліцею);
- з проведення елементів вступного інструктажу уроку виробничого навчання з використанням інтерактивних технологій навчання (Віталій Кривкін, майстер в/н Володимир-Волинського ВПУ);
- з організації проведення державної кваліфікаційної атестації в умовах карантину (Лариса Лук'янова, викладач ПТУ №22 смт Лукова).
Валентина Твердохліб (викладач ПТУ №27 м. Берестечка) та Людмила Кайдик (викладач Колківського ВПУ) акцентували увагу на тому, що інтерактивні технології навчання сприяють формуванню ключових компетентностей (психологічних, когнітивних, соціально-особистісних, інформаційних, комунікативних) під час підготовки кваліфікованих робітників.
Викладач спецпредметів Локачинської філії Оваднівського ПЛ Іван Санелюк поділився досвідом впровадження нових виробничих технологій у навчальний процес та продемонстрував майстер-клас для викладачів та майстрів в/н з професії «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування». Робота педагога спрямована на те, щоб кожен учень міг оволодіти необхідними навичками з обраної професії; поповнити знання у сферах, які цікаві йому і розкривають нові горизонти пізнання; розвинути свою самосвідомість як самостійної особистості і як частини колективу.
Дякуємо усім педагогам за плідну роботу протягом цього непростого навчального року, гарного відпочинку, із новими силами та ідеями повернутися до роботи після відпусток!