Психолог – це не той, хто знає відповіді на питання, а той, хто знає, як їх шукати
Дмитро Леонтьєв
Сучасний практичний психолог, соціальний педагог – це також і фахівець, який активно та змістовно представлений в інформаційному просторі.
Питання створення та функціонування веб-ресурсу представників соціально-психологічної служби закладу освіти наразі, коли немає постійної можливості проводити тренінги або консультації віч-на-віч, дуже актуальне. Електронний кабінет – це додатковий інформаційний ресурс для сприяння забезпеченню психологічної безпеки, збереження та зміцнення психічного й фізичного здоров’я, надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу. 20 січня 2021 року на базі НМЦ ПТО у Волинській області пройшло теоретико-практичне онлайн-заняття «Створення електронного кабінету практичного психолога (соціального педагога) ЗП(ПТ)О засобами інструментів Google».
До участі у занятті були запрошені представники соціально-психологічної служби ЗП(ПТ)О Волині за умови попередньої реєстрації, яка продемонструвала велику зацікавленість даною тематикою серед цільової аудиторії. Адже, попередньо на вебінар, який відбувся з використанням технологій відео зустрічі Google Meet, зареєструвалось 28 учасників.
Розпочала відео зустріч директорка центру Зоя Парфенюк, яка звернулась з мотиваційним словом до учасників та наголосила на важливості представлення соціально-психологічної служби в Інтернет-просторі, особливо в умовах карантинних обмежень. Вона також зауважила, що формат даного онлайн-заняття передбачає отримання сертифікату про підвищення кваліфікації педагогічних працівників у разі правильного виконання практичного завдання.
Теоретичну та практичну частину заходу в тісній співпраці та координації провели методисти НМЦ ПТО у Волинській області Наталія Патейчук та Оксана Добровольська.
Насичена програма онлайн-заняття включала:
- Теоретичні основи та рекомендації щодо функціонування електронного кабінету соціально-психологічної служби ЗП(ПТ)О.
- Інформаційне наповнення сайту/кабінету/сторінки практичного психолога (соціального педагога). Технічні можливості створення веб-ресурсу.
- Робота з сервісами Google: створення облікового запису (аккаунту Google).
- Створення кабінету практичного психолога (соціального педагога) засобами інструментів Google-sites.
Учасники вебінару, крім теоретичних знань, мали змогу в режимі "онлайн" практично відпрацювати навички роботи в Інтернет-браузері, заповнення свого Google-профілю, створення та розробки власного сайту засобами інструментів Google.
Середовище Google-sites дозволяє кожному користувачу навіть без навичок програмування створити веб-сайт. В цьому переконались і психологи та соціальні педагоги ЗП(ПТ)О області, які спробували себе в ролі «веб-дизайнерів» та створили власні електронні ресурси.
Скріншоти створених Google-сайтів
Сподіваємось, що онлайн-заняття пройшло цікаво та продуктивно і стало черговим поштовхом до розширення інформаційного простору системи профтехосвіти Волині.