25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. Педагогічні та учнівські колективи ЗП(ПТ)О активно долучилися до Всеукраїнської акції з проведення різноманітних заходів з популяризації творчості славетної діячки.

     Зокрема, бібліотекарі створили на вебсторінках освітніх закладів віртуальні музеї, де розмістили фактичний матеріал, відеоролики, відеоекскурсії, флешбуки, дайджести, буктрейлери, листи, розповіді про багатостраждальне життя великої дочки українського народу, геніальної поетеси. Бібліотекарі ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури», ДНЗ «Ковельський центр ПТО», Луцького центру ПТО, Колківського ВПУ, ВСП «Любешівський фаховий коледж ЛНТУ» використовували різноманітні форми роботи, творчий підхід та нетрадиційні назви, які  здатні привертати увагу користувачів бібліотек, а також залучати до них нових відвідувачів.

       Педагогічні та учнівські колективи взяли активну участь у створенні та проведенні онлайн-флешмобу «Співоча душа України».

       Серед творів Лесі Українки, які презентувалися у флешмобі, зачарувала поезія «До мого фортепіано» у виконанні викладачки української мови та літератури ДПТНЗ «Луцьке ВПУ» Любов Пальчук. Майстерно, проникливо і душевно педагогиня намагалася донести пережиті емоції до слухача, - вірш, сповнений болю і туги до музичного інструменту, за який, через важку хворобу, поетеса вже не зможе більше сісти і грати. Підкорило увагу глядачів акторське мистецтво практичного психолога ДПТНЗ «Луцьке ВПУ» Людмили Михайлової під час декламування монологу Мавки із драми-феєрії Лесі Українки  «Лісова пісня» Позитивні емоції викликав діалог Мавки і Лукаша, який майстерно виконали учні Відокремленого структурного підрозділу «Любешівський  технічний фаховий коледж Луцького НТУ». Цікавою була інтерпретація англійською та українською мовами творчого доробку поетеси, яку продемонстрували педагоги та учні ДНЗ «Нововолинський центр ПТО». Учениці Любомльського професійного ліцею  на сцені навчального закладу перевтілювалися в образи Лесі Українки та Мавки, викликаючи радість і позитивні емоції чудовим виконанням пісень та  віршів на слова  відомої поетеси. Професійно і задушевно декламували поетичні твори славетної землячки учениці Луцького центру ПТО. Із затамуванням серця дивилися учасники онлайн-флешмобу відео учнівського колективу «Берегиня» Колківського ВПУ (вірш Забуті слова»),  які долучилися  до Всеукраїнського арт-челенджу, присвяченого до 150-річчя  з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки «Слово, чому ти не твердая криця».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Загалом педагоги й учні закладів ПТО виявили активність, високу громадянську позицію, глибоку любов і пошану до творчості славетної поетеси Лесі Українки.

 

Ви тут: Главная Новини профтехосвіти області Відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки в ЗП(ПТ)О Волинської області