Міністерство освіти і науки України спільно зі своїми соціальними партнерами працює над впровадженням у закладах професійної (професійно-технічної) освіти професійного та кар’єрного консультування учнівської молоді. Пропонуємо вашій увазі курс «Навички для успішної кар’єри» для ЗП(ПТ)О. Даний курс реалізовується в рамках проєкту «Skills lab: навички для успішної кар'єри» ‒ проєкту для молоді ЗП(ПТ)О, які прагнуть побудувати успішну кар'єру та розвинути топ-10 навичок майбутнього: критичне мислення, тайм-менеджмент, креативність, емоційний інтелект, уміння вести переговори, управління проєктами, цифрову грамотність, підприємницькі навички та інші. Організаторами проєкту є експертна організація Центр "Розвиток КСВ" за підтримки Міністерства освіти і науки України.

      “У закладах профосвіти активно починають діяти центри кар'єри – такі собі осередки, де вступники або учні можуть отримати консультацію, докладну інформацію або матеріали про можливості самореалізації за професією, якої навчають у закладі. Водночас ми розуміємо, що на місцях бракує якісного контенту, який би допомагав кар'єрним консультантам підвищувати кваліфікацію, відстежувати потреби ринку. Тому ми вдячні нашим партнерам за розробку курсу. Сподіваюсь, він допоможе педагогам краще зрозуміти, як мотивувати учнів до професійного розвитку, а також побудови власної справи”, – з прямої мови генеральної директорки директорату професійної освіти МОН Ірини Шумік.

        Курс за вибором «Навички для успішної кар’єри» передбачає формування в здобувачів/здобувачок освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти навичок для побудови успішної кар'єри та є важливою складовою формування в слухачів кар'єрної компетентності. Викладачами курсу можуть бути запрошені спікери, тренери, соціальні педагоги, психологи, а також працівники центрів кар’єри. В основі курсу – тренінгові програми «Skills Lab: успішна кар’єра» та «Skills Lab: власна справа», що мають понад 500 випускників з різних регіонів країни. Курс рекомендовано реалізовувати в контексті функціонування «Лабораторій навичок» при центрах професійної кар'єри в закладах освіти.

       Мета курсу: розвиток кар’єрного потенціалу молоді закладів професійної (професійно-технічної) освіти, набуття життєвих навичок та підвищення здатності молодої людини до працевлаштування. Курс складається з п’яти модулів, спрямованих на охоплення усіх періодів кар’єрного становлення здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти: мотивація та планування кар’єри за обраною професією; вибір роботодавця, пошук вакансій; працевлаштування, порядок оформлення працівника на роботу; професійне зростання на першому робочому місці; розвиток власної справи та робота у сфері самозайнятості.

       Програма курсу “Навички для успішної кар’єри” складається із 30 занять ─ по 6 занять в кожному із 5 модулів:

1) “Моя успішна кар'єра в моїх руках”;
2) “Я можу знайти роботу моєї мрії”;
3) “Я вдало працевлаштовуюсь”;
4) “Я зростаю професійно”;
5) “Я знаю, як відкрити власну справу”.

        Для успішного впровадження курсу з удосконалення кар’єрних компетентностей здобувачів освіти ЗП(ПТ)О експертною організацією Центр “Розвиток КСВ” (CSR Ukraine), платформою розвитку кар’єри Career Hub спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, за підтримки Міністерства освіти та науки України розроблені методичні матеріали курсу, зокрема навчальний посібник «Навички для успішної кар’єри». Обласний координатор діяльності центрів кар’єри ЗП(ПТ)О Волині, методистка НМЦ ПТО у Волинській області Оксана Добровольська є в складі творчої групи розробників курсу. Навчально-методична розробка курсу «Навички для успішної кар’єри» містить програму курсу, методичні рекомендації щодо викладання, методичні розробки занять, додатки (електронні презентації, роздаткові матеріали для слухачів, тести на закріплення матеріалу), в кінці кожного заняття наведено перелік додаткових матеріалів та використаних джерел інформації. Дані матеріали допоможуть педагогічним працівникам забезпечити формування компетенцій у випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти для розвитку власної кар’єри у здобутій робітничій спеціальності

       Курс «Навички для успішної кар’єри» пройшов пілотування у Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській областях. У вересні 2020 року проведено тренінг для представників згаданих регіонів, в якому взяли участь і отримали сертифікати 61 особа.

       “Викладачам профтехів дійсно не вистачає інструментів для якісного профконсультування учнів. "Навички для успішної кар’єри” є можливістю для педагогів стати тренерами та допомогти своїм учням вдало працевлаштуватись. Курс допоможе випускникам отримати розуміння ринку праці, навички працевлаштування та soft skills для побудови кар’єри. Ми рекомендуємо освітянам застосовувати цю програму. У наших планах поширити її на території усієї країни. Сподіваюсь, що навчання для учнів професійної освіти стане цікавішим і кориснішим”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

       Навчальний посібник «Навички для успішної кар’єри» схвалено ДНУ «Інститут змісту освіти» для використання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (лист ІМЗО від 23.11.2020 №221/12-Г-1019) та розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України в розділі «Онлайн-ресурси для учнів профтехів». Листом Директорату професійної освіти МОН України від 01.03.2021 № 5/154-21 курс «Навички для успішної кар’єри» запропоновано до впровадження у роботі із здобувачами освіти ЗП(ПТ)О з питань професійного консультування.

      Враховуючи вищевикладене, Навчально-методичний центр ПТО у Волинській області рекомендує впроваджувати курс «Навички для успішної кар’єри» у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Волині.

Методичні матеріали курсу «Навички для успішної кар’єри»

Збірник методичних розробок занять курсу "Навички для успішної кар’єри"

Збірник електронних матеріалів курсу  «Навички для успішної кар’єри»

Матеріали тренінгу для викладачів курсу «Навички для успішної кар’єри»

Ви тут: Главная Вектори інновацій Центр кар’єри ЗП(ПТ)О Курс «Навички для успішної кар’єри» для ЗП(ПТ)О