«Від компетентного педагога до компетентного здобувача освіти» – такою була тема засідання обласної секції викладачів інформатики та інформаційних технологій закладів професійної (професійно-технічної) освіти, яке відбулось 19 жовтня 2021 року в режимі онлайн.

      Розпочала засідання секції її керівник, методист НМЦ ПТО у Волинській області Оксана Добровольська, яка разом з учасниками опрацювала нормативні документи МОН України, рекомендації щодо викладання інформатики та інформаційних технологій, закцентувала увагу присутніх на наказі МОН України № 1440 від 02.11.2017 «Про затвердження Типового переліку комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти» та наказі МОЗ України № 2205 від 25.09.2020 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» (зареєстровано в МЮ України 10.11.2020 за № 1111/35394).

        Результати обласного моніторингу «Самооцінка ІКТ-компетентності» підтвердили, що рівень інформаційних компетентностей у педагогічних та керівних працівників ЗП(ПТ)О зростає не лише у кількісних, але й якісних показниках. Проте залишається ряд завдань, над якими варто працювати – саме тому керівник секції розглянула питання «Реалізація шляхів формування ІКТ-компетентностей в учасників освітнього процесу при розробці освітніх програм на модульно-компетентнісній основі».

      Під час блоку «Обмін досвідом» педагоги презентували кращі педагогічні практики викладання ІТ-предметів у ЗП(ПТ)О області в умовах змішаного та дистанційного навчання та використання програмного забезпечення:

  • Google Workspace (Олена Зінчук, викладач Нововолинського центру ПТО);
  • Moodle (Тетяна Пугач, викладач ВСП «Волинський фаховий коледж НУХТ»);
  • Microsoft Office 365 (Анастасія Новосад, викладач Ковельського центру ПТО).

      Заклади профтехосвіти регіону взяли активну участь у процесі розгортання та впровадження Microsoft Office 365 (А1) у ЗП(ПТ)О, який тривав у рамках Програми EU4Skills: кращі навички для сучасної України. Для напрацювання оптимальних шляхів впровадження компонентів програмного забезпечення учасники секції провели "Педагогічний суд над Microsoft Office 365". У форматі обговорення у малих групах педагоги шукали аргументи «за» і «проти»: позитивні моменти впровадження, проблеми та шляхи їх подолання.

     У ході засідання також було проаналізовано результати та презентовано кращі роботи ІТ-спрямування ХXVI обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» для ЗП(ПТ)О. Зокрема, Сергій Чеб, викладач спецпредметів Луцького центру ПТО, представив авторський методичний посібник «Збірник семінарів та майстер-класів для педагогічних працівників ЗП(ПТ)О. Напрямок – комп’ютерні технології».

     Заключним етапом вебінару став огляд результатів олімпіад, конкурсів із ІТ-напрямку. Оксана Добровольська підвела підсумки обласного конкурсу на кращий дистанційний курс в системі ПТО області, розглянула умови проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (номінація «Інформатика»), обласної Інтернет-олімпіади з ІТ серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О, обласного фестивалю інновацій в системі ПТО та заочного конкурсу “Кіберніндзя”, що проходитиме з 11 жовтня до 18 листопада 2021 року в рамках Національного Місяця кібербезпеки для студентської та учнівської молоді.

     Завершилося засідання обласної методичної секції бліц-опитуванням та взаємними побажаннями успішного навчального року!


Прохання до учасників секції заповнити онлайн-опитувальник "Анкета викладача предметів «Інформатика" та "Інформаційні технології» ЗП(ПТ)О Волині, який доступний за посиланням: https://forms.gle/ZG6gDjRrZs8eso2M9

Ви тут: Главная Новини профтехосвіти області Підвищуємо рівень ІКТ-компетентностей