«Спільнота  профтехосвітян Волині  завершила 2021 рік з вагомими результатами»,  ̶  такими словами директор НМЦ ПТО у Волинській області Зоя Парфенюк розпочала роботу навчально-методичної ради, яка відбулася 13 січня 2022 року в режимі онлайн. Очільниця проаналізувала основні досягнення за 2021 рік (відкриття сучасних навчально-практичних центрів, проведення обласного фестивалю інновацій в системі ПТО, фестивалю робітничих професій "ВолиньFEST", відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldskilIs Ukraine, Всеукраїнського тижня професійної освіти тощо) та ознайомила усіх присутніх з планом роботи на 2022 рік. Конструктивним доповненням до звіту був виступ Олександра Ткачуказаступника начальника управління  ̶  начальника відділу професійної освіти управління освіти і науки Волинської ОДА, який схвально відзначив роботу НМЦ ПТО у Волинській області та методичних служб ЗП(ПТ)О та окреслив основні напрямки розвитку професійної освіти регіону на 2022 рік.

    

    У ході засідання виступили: заступник директора НМЦ ПТО Інна Семенюк, яка прозвітувала про участь працівників Навчально-методичного центру  у розробці та апробації стандартів професійної (професійно-технічної) освіти з конкретних професій, організації розроблення освітніх програм, навчальних планів, та методисти НМЦ ПТО Ольга Іванюк та Світлана Юрченко, які проаналізували стан впровадження інклюзивного навчання в ЗП(ПТ)О та організацію діяльності органів учнівського самоврядування закладів П(ПТ)О відповідно до вимог законодавства про освіту. Світлана Селедець, методист центру, закцентувала увагу присутніх на питаннях підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

     Енергетична ефективність – одна із важливих компетентностей підготовки кваліфікованих робітників для ринку праці. Валентина Ліщук, викладач спецпредметів ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури», зосередила увагу присутніх на доцільності  впровадження в навчально-виробничий процес енергоефективних технологій в рамках проекту GIZ "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

   У роботі навчально-методичної ради активну участь взяли педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області: Лариса Курилович, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДНЗ «Нововолинський центр ПТО», поділилася досвідом організації освітнього процесу для осіб з інвалідністю; Наталія Мельник, методист ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ», дала оцінку роботі обласних методичних секцій, методичних заходів в училищі, а також подякувала Навчально-методичному центру у Волинській області за суттєву допомогу та співпрацю.  

      Загалом засідання навчально-методичної ради НМЦ ПТО у Волинській області пройшло злагоджено, конструктивно і продуктивно. За підсумками роботи ради прийняті рішення, які будуть надіслані у заклади професійної (професійно-технічної) освіти.

Ви тут: Главная Новини профтехосвіти області На навчально-методичній раді звітували про роботу НМЦ ПТО у Волинській області за 2021 рік