Важливе місце в роботі закладу професійної (професійно-технічної) освіти займає профорієнтаційна робота. Правильно організована профорієнтаційна робота забезпечує успіх як закладу професійної освіти щодо його існування, діяльності і розвитку, так і молодої людини в правильності її професійного вибору, у подальшій професійній самореалізації та зростанні кар’єрного росту.

 

  Стрімкі зміни в суспільстві, економіці, глобальному вимірі, у наукових та інформаційних технологіях вимагають нових підходів до професійної підготовки фахівців. Відповідно постають нові виклики щодо проведення ефективної і результативної роботи з професійної орієнтації.

  У закладах професійної освіти області напрацьовано позитивний досвід проведення профорієнтаційної роботи в нових умовах згідно з вимогами часу та викликами сьогодення. Оновлюється її зміст, впроваджуються нові, цікаві форми роботи з профорієнтаційної агітації, інформаційно-комунікаційні методи, засоби профорієнтаційного інформування; проводиться робота з професійного орієнтування та консультування різновікових категорій дітей, соціальних груп, дорослого населення, приділяється значна увага питанням підняття престижності закладу на ринку надання освітніх послуг.

  З метою виявлення і популяризації кращого досвіду з надання профорієнтаційних послуг для різних категорій та вікових груп населення протягом 2021 року було проведено обласний конкурс на кращу організацію профорієнтаційної роботи серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти. За результатами конкурсу укладено збірник «Калейдоскоп профорієнтаційних здобутків», у якому презентуються профорієнтаційні знахідки одинадцяти закладів професійної (професійно-технічної)  освіти області. Збірник складається з трьох частин. У першій частині подаються нормативні документи про проведення та умови конкурсу, в другій частині - опис досвіду з профорієнтаційної роботи закладів-учасників обласного конкурсу, в третій частині розміщено інформаційні дані з профорієнтаційної роботи закладів П(ПТ)О та НМЦ ПТО у Волинській області у 2021 році.

  Збірник буде корисним усім, хто займається профорієнтаційною роботою. З матеріалами збірника можна ознайомитися за покликанням:

https://drive.google.com/drive/folders/1T5SgRRtFrsSh7-8ygJcKwku7Olxn993h

 

Ви тут: Главная Без категорії Профорієнтаційні здобутки закладів професійно-технічної освіти