Тематиці використання проектної методики навчання на уроках було присвячено засідання обласної секції викладачів предмета «Технології», яке відбулось 11 листопада 2014 року на базі ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури».
На початку роботи керівник секції Оксана Добровольська, методист НМЦ ПТО у Волинській області, спільно з викладачами опрацювала методичні рекомендації та нормативні документи МОН України щодо викладання предмета у 2014-2015 н.р., а також проаналізувала впровадження варіативних модулів з предмета.
При обговоренні питання «Метод проектів у викладанні предмета «Технології» активну участь взяли викладачі ПТУ № 5 м.Ковеля (Валентина Ілюшик), ДПТНЗ «Луцьке ВПУ» (Оксана Шматова), ПТУ № 27 м.Берестечка (Алла Коровицька).
Цікаво пройшов педагогічний ярмарок, на якому відбулась презентація проектів з предмета «Технології, створених учнями ПТНЗ. Зокрема, присутні мали змогу побачити вироби, створені під час вивчення варіативних модулів «Технологія матчворку (конструювання із сірників)», «Технологія дизайну інтер’єру», «Технологія дизайну предметів інтер’єру», «Технологія декупажу», «Технологія клаптикового шиття (печворк)».
На продовження роботи викладач предмета “Технології” ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури» Андрій Гупало представив власний досвід з питання організації проектної діяльності учнів на уроці. Присутні на секції детально ознайомились з методикою захисту учнівських проектів, оформленням портфоліо проекту, а також виставкою учнівських робіт.
В рамках роботи обласної секції було проведено ряд майстер-класів.
Керівник секції презентувала електронний майстер-клас: «Основні елементи квіллінгу». Дана техніка широко використовується при вивченні варіативного модуля «Технологія виготовлення листівок».
Варто пам’ятати, що кожен з нас нині може і повинен допомогти нашим захисникам, які мужньо оберігають кордони держави. На майстер-класі з модуля «Технологія виготовлення народної ляльки-оберега» викладачі зробили для українських військових традиційний український оберіг – ляльку-мотанку.
Як розповіла художниця Наталія Кумановська, викладач луцької Арт-студії декоративно-прикладного мистецтва «П’ятерня», здавна ляльки-мотанки були не лише прикрасою чи іграшкою, але й оберегом. Майстриня розповіла про історію і духовне, сакральне значення такої ляльки, зазначила, що раніше для виготовлення ляльок використовували лише природні матеріали і до кожної життєвої події обирали конкретну ляльку. З технологією створення мотанок присутніх ознайомила молода майстриня Наталія Віщик. Під її вмілим керівництвом викладачі змотали свої перші ляльки-мотанки.
Найближчим часом створені під час майстер-класу ляльки-берегині поїдуть на схід України. Впевнені, що ці обереги будуть мати надзвичайно велику силу, оскільки робили їх учасники секції від щирого серця, перебуваючи в хорошому настрої, з вірою в те, що скоро українські воїни повернуться додому з перемогою живими і здоровими.
На завершальному етапі роботи методист ДПТНЗ «Луцьке ВПУ будівництва та архітектури» Валентина Голотюк провела екскурсію по навчальному закладу. Присутні на секції оглянули музей училища, ознайомились з комплексно-методичним забезпеченням з предмета «Технології» та навчально-матеріальною базою ПТНЗ.